11 Sie

Podróżuj z nami

Możesz wybrać interesujące cię miejsce spośród wirtualnych wycieczek. Dzięki nim możesz zwiedzić między innymi Rezerwat Orłowo i Parki Narodowe: Białowieski, Słowiński, Woliński, Roztoczański, Wigierski i Biebrzański.

Odwiedź kilka polskich miast i poznaj interesujące miejsca.

Wybierz się do Torunia razem z Różą. Dziewczynka wyjaśnia, jak w łatwy sposób zaplanować swoją podróż.

Czy wiesz, że we Wrocławiu krasnoludki pomagają poznawać zakątki miasta? Razem z nimi można obejrzeć główne zabytki Wrocławia. Na swojej drodze możesz spotkać np. krasnoludki, które tak jak mityczny Syzyf toczą ogromny kamień po wrocławskim bruku.

Czy wiesz, jakie miasto województwa lubelskiego zostało nazwane Perłą Renesansu, miastem idealnym oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? To Zamość. Nazwa miasta pochodzi od nazwiska Jana Zamoyskiego, który postanowił wybudować miasto idealne w obrębie swoich posiadłości.

Czy wiesz, że miastem, które jako pierwsze ucierpiało w momencie wybuchu II wojny światowej, jest Wieluń?  Niemcy zbombardowali budynki Wielunia zanim niemiecki okręt wojenny Schlezwig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte. Zginęło wówczas ponad 2 tysiące mieszkańców Wielunia.

Zaplanuj wycieczkę po centrum Krakowa, obejrzyj główne zabytki miasta.

Okolice Krakowa to między innymi Wieliczka. Mieści się tam kopalnia soli czynna bez przerwy od średniowiecza do teraz. Obiekt w 1978 roku został wpisany na listę I Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.  W Wieliczce znajduje się również Tężnia Solankowa z wieżą widokową i szerokimi drewnianymi tarasami. Z ich poziomu można podziwiać panoramę miasta.

Żelazowa Wola to miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Obecnie to oddział Muzeum Chopina w Warszawie. Pomnik Fryderyka Chopina możemy podziwiać w Łazienkach Królewskich.

Na zakończenie zapraszamy na wirtualną wycieczkę do skansenu – muzeum budownictwa ludowego w Sanoku.