30 Sty

Jazda na nartach

Rozpoczyna się kolejna tura ferii zimowych. W terminie od 30 stycznia do 12 lutego odpoczywać będą dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego.


Ferie zimowe są czasemwypoczynku, ale także zdobywania wiedzy i doświadczeń poza szkołą. Możesz uprawiać swoje ulubione dyscypliny sportowe, czytać książki, rozwijać zainteresowania. Wybierz odpowiednie dla siebie teksty i materiały z naszych e-podręczników!


Jeśli chcesz rozwijać swoje zainteresowania informatyczne, koniecznie zajrzyj na naszą platformę. Możesz zacząć od zabawy. Zapraszamy do stworzonej przez nas strefy gier edukacyjnych! Czeka na Ciebie kolekcja siedmiu gier różnego typu: „Zgrzytoloty”, „Śmieciogrzmot”, „Spacerkiem do celu”, „Laboratorium Zgrzyta”, „Wieża zdobywców”, „Zgrzytomobil”, „Zgrzytograj”.


Pobaw się chwilę z duszkiem w odgadywanie liczb. Uruchom aplikację i postaraj się odgadnąć liczbę, którą pomyślał duszek, wykorzystując jak najmniejszą liczbę prób. W kolejnej zabawie to duszek będzie zgadywał pomyślaną przez Ciebie liczbę.


A teraz spróbuj przygotować swoją pierwszą animowaną historię. Zaprojektuj środowisko tak, by duszek spacerował po pomoście na tle jeziora. Z naszym e-podręcznikiem do zajęć komputerowych to możliwe! Otrzymasz instrukcję, jak krok po kroku wykonać to zadanie.


Czy wiesz, w jaki sposób można zaprezentować jakieś wydarzenie, nie opisując go słowami? Można je narysować, zilustrować w formie historyjki obrazkowej lub komiksu. Obejrzyj poniższe przykłady. Może w podobny sposób zaprezentujesz swoje zimowe przygody?

Dziewczynka z zapałkami

Wydzielenie czystego radu

Pracowity Sture

Legenda o Kraku i smoku wawelskim

Tytus, Romek i A’Tomek

Skąd się bierze woda sodowa?

Sen Bąbelka

Wielki turniej

Komiksowe okładki


Zawsze pamiętaj, by zadbać o bezpieczeństwo, spędzając zimowe ferie. Korzystaj wyłącznie z oznaczonych miejsc zabaw: lodowisk, stoków narciarskich. Nie zjeżdżaj z górki na sankach w pobliżu tras samochodowych.


Podczas zimowych górskich wędrówek warto pamiętaćnumery alarmowe, np. Górskiego albo Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego. W trudnych warunkach pogodowych trzeba szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zagrażać naszemu zdrowiu i życiu  mogą również silne mrozy i opady śniegu – dowiedz się, jak temu zaradzić.

Podczas ferii odpoczywaj bezpiecznie i aktywnie!