06 Lut

lodowisko

Przyjrzyj się uważnie ilustracji i sprawdź, co pozytywnie wpływa na spokojny sen. Do czego służy sen? W jaki sposób brak snu wpływa na nasze samopoczucie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na stronach e-podręcznika.

Odpoczywać możesz biernie i aktywnie.

Wypoczynek bierny to: czytanie książek, sen, rozmowa z przyjaciółmi. Czynności, które sprawiają ci przyjemność, ale nie wymagają dużego wysiłku fizycznego. Aktywne spędzanie czasu to np. jazda na rowerze, wędrówki, jazda na nartach. Przyjrzyj się piramidzie aktywności fizycznej. Dowiesz się, jaki typ aktywności jest najkorzystniejszy dla ciebie. Zacznij od porannej gimnastyki.

Sprawdź, co można zyskać dzięki codziennemu ruchowi. Oglądając interaktywną ilustrację, będziesz mógł się dowiedzieć, jaki wpływ na poszczególne części ciała ma aktywność fizyczna.

W wolnym czasie możesz również czytać. Jakie są twoje ulubione książki? Poznaj kilka powodów, dla których warto czytać.

Ułóż z interaktywnych kafli obraz pt. „Bibliotekarz”, którego autorem jest Giuseppe Arcimboldo. Może uda ci się policzyć wszystkie książki, które zostały umieszczone na obrazie?

Zimowy czas umilą Ci znane i lubiane postacie literackie. Zapraszamy do lektury!

Mały książę

 „Kubuś Puchatek

 „Dziewczynka z zapałkami

 „Lew, czarownica i stara szafa

Pamiętaj, żeby nie trwonić swego wolnego czasu. Uważaj na pożeracze czasu! Przeczytaj wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. „Historia wynalazcy”. Zwróć uwagę, jak wiele zmieniło się w życiu człowieka, dzięki powstawaniu kolejnych wynalazków.